Obsidian Web Clipper

Je bewaart webpagina's en selecties als bestanden in je Obsidian-verzameling.

Ontwikkelaar: Obsidian

Versie 1.7.1 · Gratis · Web

Zoek je een alternatief voor Obsidian Web Clipper?Vergelijk Joplin en Zotero.Vergelijk alternatieven

Web Clipper is een browserextensie die inhoud en metadata naar notities omzet. Sjablonen bepalen welke velden en opmaak je bewaart.

Niet elke website wordt volledig of identiek overgenomen. Controleer een opgeslagen pagina op ontbrekende tabellen, beelden en context.

Meer uit Obsidian Web Clipper halen

Een bruikbare webclip bevat niet alleen tekst, maar ook genoeg context om die later terug te vinden. Kies bewust welke inhoud je bewaart en hoe die in je notities wordt ingedeeld. Controleer een eerste clip op overbodige navigatie of ontbrekende onderdelen.

Websites verschillen sterk in opbouw. Een sjabloon dat op de ene site werkt, hoeft elders niet hetzelfde resultaat te geven. Bewaar geen vertrouwelijke pagina-inhoud in een gedeelde verzameling zonder de toegang tot die notities te controleren.

Versie en updates

Versie 1.7.1 (Browserextensie). Er is een mogelijkheid toegevoegd om highlights te importeren. Nieuwe variabelen geven model en aanbieder van de Interpreter door. Verder zijn fouten hersteld bij onder meer Anthropic, Gemini en verschillende OpenAI-compatibele koppelingen, waaronder afgebroken of niet-leesbare antwoorden.

Welke software past bij je?

Obsidian Web Clipper vergelijken met alternatieven

Voor het bewaren van webinformatie vergelijk je de bestemming en welke gegevens meegaan. Een notitieclipper bewaart tekst voor je eigen verzameling; een bibliotheektool kan ook brongegevens vastleggen voor citaties. Controleer het resultaat bij complexe of afgeschermde pagina’s.

Verschillen tussen Obsidian Web Clipper en Joplin en Zotero
SoftwareWat kun je ermee?Platform en licentie
Obsidian Web ClipperDeze software bekijk je Je bewaart webpagina’s en selecties als Markdown in je Obsidian-verzameling met instelbare sjablonen. Je gebruikt hiervoor de clipper naast je notitieomgeving. WebGratis
JoplinBekijk dit alternatief Je bewaart webinhoud met de bijbehorende Joplin Web Clipper in je notities. Je kunt de clipping daarna combineren met notitiebeheer en synchronisatie. Windows, macOS, LinuxOpen source; aanvullende betaalde diensten
ZoteroBekijk dit alternatief Je verzamelt pagina’s en publicatiegegevens via de Zotero Connector in je bibliotheek. Dat is gericht op onderzoek en bronbeheer, naast het bewaren van inhoud. Windows, macOS, LinuxAGPL-3.0-only

Kies een alternatief om de functies, systeemeisen en downloadmogelijkheden te bekijken.

Voor wie?

Je verzamelt webinformatie in Obsidian.

Zo begin je

Open de officiële pagina van Obsidian Web Clipper in je browser en volg de stappen voor toegang. Controleer je account- en deelinstellingen voordat je eigen gegevens toevoegt.

Privacy

De extensie leest gekozen pagina-inhoud; optionele externe functies hebben eigen gegevensverwerking.

Goed om te weten

Browsermachtigingen nodig. Paginaopbouw kan conversie verstoren.

Let op

Controleer opgeslagen inhoud en browsermachtigingen.

Pluspunten

  • Webinhoud naar notities
  • Eigen sjablonen
  • Offline leesbare bestanden

Aandachtspunten

  • Browsermachtigingen nodig
  • Paginaopbouw kan conversie verstoren

Download Obsidian Web Clipper

Je opent de downloadpagina in een nieuw tabblad.

Versiegeschiedenis

1.7.1

Je kunt markeringen importeren en de Interpreter werkt met meer actuele aanbieders.

Er is een mogelijkheid toegevoegd om highlights te importeren. Nieuwe variabelen geven model en aanbieder van de Interpreter door. Verder zijn fouten hersteld bij onder meer Anthropic, Gemini en verschillende OpenAI-compatibele koppelingen, waaronder afgebroken of niet-leesbare antwoorden.
Nieuwe versie melden

Is er een nieuwere versie van Obsidian Web Clipper? Geef het versienummer en een link naar de officiële aankondiging door. De redactie controleert je melding. Je hoeft niet in te loggen.

Meer van Obsidian

Bekijk alle software van Obsidian →

Ons oordeel

Web Clipper past als je online onderzoek in Obsidian wilt verzamelen. Maak een sjabloon met titel, datum en URL zodat je materiaal later kunt plaatsen. Bewaar liever relevante passages dan gedachteloos hele websites. Controleer de opgeslagen notitie en respecteer gebruiksrechten wanneer je die buiten je eigen verzameling deelt.

Beoordelingen

Nog geen beoordelingen. Deel je ervaring.

Log in om software te beoordelen.

Reacties

Deel je ervaring. Reacties verschijnen na goedkeuring.

Nog geen reacties.